Michał Herich

Meta Ads czy Google Ads? Które narzędzie będzie lepsze dla Twojej firmy?

Google Ads i Meta Ads (Facebook Ads)  to dwa różne światy, które oferują unikalne możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. Który jest lepszy? Odpowiem standardowo… to zależy.

A zależy od kilku rzeczy.

 

Jeśli Twoja firma oferuje produkty lub usługi, które ludzie zazwyczaj znają i szukają, zacznij od Google Ads. Pozwoli to szybko zdobyć ruch na stronie od osób zainteresowanych Twoją ofertą.

 

Jeśli zależy Ci na długofalowym budowaniu marki a decyzja zakupowa wymaga nieco więcej czasu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą Meta Ads.

 

Dlaczego?

Google Ads koncentruje się na osobach, które już szukają konkretnych produktów lub usług. To świetne rozwiązanie, jeśli chcesz szybko dotrzeć do klientów gotowych do zakupu. Działa to na zasadzie odpowiedzi na konkretne zapytanie wpisane w wyszukiwarkę.

Krótko mówiąc – zaspakaja potrzebę.


Meta Ads (Facebook ads) natomiast generuje potrzebę za pomocą grafik, karuzel czy video. Stąd ten typ reklamy zdecydowanie lepiej sprawdzi się w budowaniu marki dla np. produktów czy usług premium.

Jakby to wyglądało w rzeczywistości?


Twój potencjalny Klient wie najlepiej, kiedy będzie potrzebował hydraulika albo mechanika. Jeśli nie ma jeszcze kogoś zaufanego kto mógłby wykonać tę usługę, to w pierwszej kolejności wyszuka zapewne w wyszukiwarce Google [Nazwa usługi + miejscowość/Wojewódźtwo]. 

Stąd Twoim celem będzie wyświetlenie się temu użytkownikowi, jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. 


Chciałbym tutaj zaznaczyć, że nawet 4 pierwsze wyniki wyszukiwania Google mogą być sponsorowane! Stąd duży potencjał aby zyskać uwagę użytkownika.


Sprawa ma się inaczej w przypadku Facebooka.


Użytkownikowi, który aktualnie nie ma potrzeb zakupowych zostaje wyświetlona Twoja reklama z czadową sukienką bądź nowa kolekcja butów. Jeśli skupi swoją uwagę na dłużej niż 2 sekundy staje się potencjalnie zainteresowany Twoim produktem lub usługą.


To tak w naprawdę dużym uproszczeniu.


A skoro już przy wyświetleniach jesteśmy to, w Google Ads nie płasisz za nie. Dopiero gdy użytkownik kliknie w reklamę lub dokona zakupu, zapłacisz za reklamę. W Meta Ads zapłacisz za każde wyświetlenie, nawet jeśli Twoja kampania zarobi okrągłe 0 zł.


Czy już wiesz, który system sprawdzi się lepiej u Ciebie? Jeśli dalej masz wątpliwości, wypełnij formularz, a ja podpowiem Ci, które według mnie będzie korzystniejsze dla Twojej firmy.