Michał Herich

Dlaczego Twoja Strona Musi Być Responsywna?

 

 

Jak sprawdzić, czy strona jest responsywna?

W dobie smartfonów i tabletów, bardzo ważne jest, aby Twoja strona internetowa dobrze wyglądała i łatwo się z niej korzystało na tych urządzeniach.  Termin responsywna strona oznacza zatem, że jeśli ktoś otworzy Twoją stronę na małym telefonie, wszystko się odpowiednio zmniejszy, aby teksty były czytelne, a obrazki odpowiednio się układały. Gdy ta sama strona zostanie otwarta na dużym ekranie komputera, wszystko się powiększy i rozłoży, tak że nadal wygląda świetnie i jest łatwe do przeglądania.

Jak sprawdzić, czy strona jest responsywna?

Aby sprawdzić, czy Twoja strona internetowa jest responsywna, czyli czy dobrze wygląda na różnych urządzeniach, możesz zrobić kilka prostych rzeczy. Najpierw, otwórz stronę na swoim telefonie lub tablecie i zobacz, czy wszystko jest łatwe do przeczytania. Możesz też użyć komputera i zmniejszać rozmiar okna przeglądarki, aby zobaczyć, jak strona się dostosowuje. Jeśli wszystko wygląda dobrze i jest funkcjonalne, oznacza to, że Twoja strona jest responsywna!

Jeśli jednak okazało się, że coś nie działa albo nie wygląda zbyt dobrze, powinieneś jak najszybciej zglosić to do swojego Webmastera, czyli osoby, która zajmuje się zarządzaniem Twojej strony internetowej.

Dlaczego responsywna strona jest tak ważna?

Posiadanie responsywnej strony internetowej przynosi mnóstwo korzyści. Po pierwsze, sprawia, że każdy, niezależnie od tego, czy używa telefonu, tabletu, czy komputera, może łatwo korzystać z Twojej strony, co sprawia, że więcej osób chce na niej zostać i przeglądać więcej treści. Po drugie, gdy Twoja strona jest responsywna, łatwiej jest znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania Google, co oznacza, że więcej ludzi może Cię znaleźć. Dodatkowo, jeśli Twoja strona jest łatwa w nawigacji i dostępna dla wszystkich, ludzie częściej robią to, czego od nich oczekujesz, jak np. kupno produktu lub zapisanie się na newsletter, a mniej osób opuszcza stronę z frustracji. A o to właśnie nam chodzi!

Sprawdź, czy Twoja strona jest responsywna!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, teraz jest najlepszy moment, aby to zrobić!

A jeśli potrzebujesz zaufanej osoby, która będzie na bieżąco z podobnymi tematami napisz do mnie!